5

Futsal Premier and Super League Grand Finals (NSW)

/3,323 views
Football NSW

Saturday sees the conclusion of the 2010-11 Futsal Premier and Super League season with the Grand Finals taking place at Dural Sport and Leisure Centre.

Court 1 – Futsal Premier League

1:00pm – Under 12 Boys Sydney Benfica FC (1st) vs. Sydney City Eagles (2nd)
2:00pm – Under 12 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Dural Warriors (3rd)
3:00pm – Under 14 Boys Enfield Rovers (2nd) vs. Mascot Vipers (4th)
4:00pm – Under 14 Girls Mascot Vipers (2nd) vs. Sydney City Eagles (1st)
5:00pm – Under 16 Boys Sydney City Eagles (2nd) vs. Campbelltown City Quake (1st)
6:00pm – Under 16 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Enfield Rovers (3rd)
7:00pm – Youth Men Dural Warriors (2nd) vs. Mascot Vipers (3rd)
8:00pm – Open Women Campbelltown City Quake (1st) vs. Sydney City Eagles (3rd)
9:00pm – Open Men Dural Warriors (1st) vs. Sydney City Eagles (4th)

Court 2 – Futsal Super League

1:00pm – Under 12 Boys Sutherland Shire (3rd) vs. Botany Bay Pirates (2nd)
2:00pm – Under 12 Girls Northern Tigers (2nd) vs. GWS Vikings (1st)
3:00pm – Under 14 Boys West City Crusaders FC (1st) vs. Boomerangs FS (2nd)
4:00pm – Under 14 Girls Boomerangs FS (2nd) vs. Hills Brumbies (1st)
5:00pm – Under 16 Boys Boomerangs FS (1st) vs. West City Crusaders FC (2nd)
6:00pm – Under 16 Girls Breakers FC (1st) vs. Northern Tigers (3rd)
7:00pm – Youth Men South Coast Taipans (1st) vs. Boomerangs FS (4th)
8:00pm – Open Women Breakers FC (1st) vs. West City Crusaders FC (3rd)
9:00pm – Open Men Maccabi Futsal (1st) vs. Breakers FC (4th)

Games will be played at Dural Sport and Leisure Centre – 1 Pellitt lane and Cnr Kenthurst Road, Dural

Head out and watch a great afternoon/evening of Futsal action with players from the best Futsal league in the country displaying their talent

Comments 5

  1. It will be a great day of Futsal on both sides of the centre with many very close games on offer.

    Does anyone care to offer some tips on who is likely to win?

  2. 1:00pm – Under 12 Boys Sydney Benfica FC (1st) vs. Sydney City Eagles (2nd) – BENFICA
    2:00pm – Under 12 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Dural Warriors (3rd) VIPERS
    3:00pm – Under 14 Boys Enfield Rovers (2nd) vs. Mascot Vipers (4th) ROVERS
    4:00pm – Under 14 Girls Mascot Vipers (2nd) vs. Sydney City Eagles (1st) EAGLES
    5:00pm – Under 16 Boys Sydney City Eagles (2nd) vs. Campbelltown City Quake (1st) EAGLES
    6:00pm – Under 16 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Enfield Rovers (3rd) VIPERS
    7:00pm – Youth Men Dural Warriors (2nd) vs. Mascot Vipers (3rd) DURAL
    8:00pm – Open Women Campbelltown City Quake (1st) vs. Sydney City Eagles (3rd) QUAKE
    9:00pm – Open Men Dural Warriors (1st) vs. Sydney City Eagles (4th) EAGLES

  3. Impressed with the number of Vipers teams in the finals.

    In Premier I’d pick eagles for mens. Quake for womens and vipers for youth.

    Haven’t followed the rest so won’t guess those.

  4. 1:00pm – Under 12 Boys Sydney Benfica FC (1st) vs. Sydney City Eagles (2nd) – EAGLES
    2:00pm – Under 12 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Dural Warriors (3rd) VIPERS
    3:00pm – Under 14 Boys Enfield Rovers (2nd) vs. Mascot Vipers (4th) ROVERS
    4:00pm – Under 14 Girls Mascot Vipers (2nd) vs. Sydney City Eagles (1st) EAGLES
    5:00pm – Under 16 Boys Sydney City Eagles (2nd) vs. Campbelltown City Quake (1st) EAGLES
    6:00pm – Under 16 Girls Mascot Vipers (1st) vs. Enfield Rovers (3rd) VIPERS
    7:00pm – Youth Men Dural Warriors (2nd) vs. Mascot Vipers (3rd) DURAL
    8:00pm – Open Women Campbelltown City Quake (1st) vs. Sydney City Eagles (3rd) QUAKE
    9:00pm – Open Men Dural Warriors (1st) vs. Sydney City Eagles (4th) EAGLES

    .

  5. Congratulations to all teams in reaching the GF and let’s make sure it is a memorable day for Futsal for all the right reasons!

Leave a Reply